Техніка монтажу фасадного декору з пінопласту

Насправді монтаж фасадного декору є справою легкою та швидкою. Виконати монтаж декоративних фасадних елементів з пінопласту зможе кожен, хто має чи мав хоч якесь відношення до ремонтно-облицювальних, чи утеплювальних фасадних робіт.

Дотримуючись наших порад, ви легко зможете виконати монтажні роботи для фасадного декору з пінопласту.

Найголовніша порада –  виконувати всі монтажні роботи у суху погоду та при температурі не менше +5 градусів Цельсія, тобто у весняно-літній період. Це сприятиме швидкому висиханню клею та армувальних матеріалів.

Монтаж декору з пінопласту складається з наступних етапів:

Стіна повинна бути рівною, чистою та сухою. Після цього покрити її ґрунтовкою ( зв’язуюча та поглинаюча речовина). Для того щоб в процесі кріплення точно відтворити вибрану схему монтажу, необхідно нанести допоміжну розмітку.

  • Деталі приклеюються до стіни з-за допомогою спеціального полімерного складу для зовнішніх робіт. Він наноситься на внутрішню сторону деталі зубчастим шпателем ( гребінка), так щоб після притискання елемента до стіни клей не виступав зі стиків більш, ніж на декілька міліметрів.

Відповідно технічним нормам  для більш габаритних елементів, товщина яких перевищує 10 см, а також для довгих об’ємних молдингів та карнизів, рекомендовано використовувати  додаткові кріплення – саморізи чи дюбеля. На кожні 2 погонні метра буде достатньо 2 -5 шт.

Отвори від механічних кріплень замазуються клеєм, яким здійснювався монтаж декору. Стики між деталями (зона підвищеного ризику при монтажі) армуються сіткою. Це дозволяє збільшити термін служіння декору до 17 років. Спеціальне фінішне покриття зміцнить всю поверхню декоративного елементу.

Закінчується монтаж фасадного декору з пінопласту після фарбування та кріплення додаткових захисних елементів, таких як, наприклад, водостоки.